Mikrostránky - Co to vlastně jsou mikrostránky

Co jsou to vlastně mikrostránky a k čemu slouží?

Jedná se o stránky menšího rozsahu, které mají za účel prezentovat nebo prodat konkrétní službu nebo produkt. Často se tvoří jako obsahové weby, aby pomohly z pohledu SEO, kde slouží jako obsahově kvalitní zdroje zpětných odkazů a zároveň se soustředí na konkrétní témata.

Velkou výhodou dobře udělané mikrostránky je prezentace obsahu na samostatném, jednoduchém webu s možností graficky se odlišit. To může být výhodou, chcete-li dané téma prezentovat “nezávisle” a nepůsobit na lidi tak, že se snažíte přesvědčit právě k vám. Prodej bez tlaku za pomoci obsahu, to je oč tu běží.

Dalším příkladem použití může být prezentace konkrétní kategorie produkty, například šátky pro internetový obchod s módou. Na mikrostránce se můžete věnovat tomu, jaké jsou oblíbené vzory, tvary, délky, hity sezóny, jak šátek správně uvázat a jaké barevné kombinace ladit. Na závěr můžete nebo nemusíte nabídnout pár produktů, nebo pouze odkázat na svůj e-shop.

Další příklady

Zajímavé využití mikrostránky může být propojení cílových skupin, abyste rozšířili pole působnosti mimo své aktuální možnosti. Jako příklad uvedu opět šátky.

Představte si, že máte specializovaný internetový obchod se šátky. Mikrostránkou k propojení cílových skupin může být menší blog, na kterém se budete věnovat ladění doplňků a jejich sladění s ostatním oblečením. Cílová skupina zde bude mít stejný zájem o oblečení a módu (kabelky, tašky, hodinky, boty, ponožky a vše možné).

V neposlední řadě myslete na sběr kontaktů. Pokud děláte emailing správně a svou databázi správně segmentujete, mikrostránky jsou skvělým místem pro sběr kontaktů, se kterými budete dále komunikovat o jejich tématu, posílat jim zajímavé informace a příležitostně i zajímavou obchodní nabídku. Takové publikum je kvalitní a relevantní.

Co dále?

Nyní jsme si řekli co to mikrostránky jsou a jaké jsou možnosti využití, příště si řekneme jaké jsou možnosti řešení.

Sledujte celý seriál o mikrostránkách:

  • Mikrostránky - Co to vlastně jsou mikrostránky

  • Mikrostránky - Jaké zvolit řešení?

  • Mikrostránky - Jak řešit obsah a propagaci?

  • Mikrostránky - Pár rad na závěr

Potřebujete
váš projekt
posunout vpřed?

Pojďme se potkat na nezávaznou konzultaci