Mikrostránky - Jaké zvolit řešení?

Jaké zvolit řešení?

Řešení pro realizaci mikrostránek je více a vždy záleží na vaší konkrétní potřebě. Základnější varianty si zvládnete udělat třeba i sami, pro weby s grafikou na míru nebo pokud budete potřeba programátora, zvolte raději profesionálního dodavatele.

Základní varianta

Wordpress

Wordpress je dnes velmi oblíbený open source systém na tvorbu blogů, webových prezentací, ale i rozsáhlejších řešení. Pokud máte k dispozici někoho, kdo s ním umí pracovat a seženete šablonu, která odpovídá vašim představám, určitě stojí za zvážení toto řešení využít. Bývá často velmi levné a je velmi vhodné pro blogy nebo menší obsahové weby.

Webnode, Wix

Drag and drop editory webů jsou stále více populární. Pokud máte čas, chuť a náladu, mikrostránka může být zajímavá příležitost na to vyzkoušet si, jak takové systémy fungují. Jedná se o aplikace, ve kterých si přímo v prohlížeči poskládáte základní kostru a určíte grafické styly, nebo editujete již připravené šablony.

Stránky na míru, třeba i bez redakčního systému

Pokud si zakládáte na autentičnosti a preferujete prezentovat službu nebo produkt v grafice vytvořené na míru, která odpovídá vašemu vizuálnímu stylu nebo představám, budete již jistě potřebovat dodavatele. S grafikou na míru je spojena spousta další práce, než se mikrostránka stane živou stránkou. Pokud na mikrostránky máte omezený rozpočet a přesto chcete grafiku na míru, zvažte vynechání redakčního systému.

Nevýhodou mikrostránky bez redakčního systému je nutnost žádat dodavatele o každou změnu na webu. Pokud ale bude obsah statický a měnit se bude pouze jednou za čas, může to být dobrá volba.

Stránky kompletně na míru

Určitě to znáte, počítáte si povinné ručení, důchodové pojištění, porovnáváte si hypotéky a podobné věci. To je forma mikrostránky, která již má interakci mezi návštěvníkem a stránkou. Kombinace interaktivní stránky a žádosti o kontakt ve vhodnou dobu může mít skvělý dopad na růst vaší databáze a potenciálních zákazníků.

Nestačí místo celé nové mikrostránky udělat pouze novou stránku na svém současném webu?

Možná ano. Je důležité zvážit pár základních rozdílů, nebo váš záměr zkonzultovat.

  1. Pokud vám nebude k záměru stačit jen pár stránek na vašem webu a téma je rozsáhlejší, jděte směrem mikrostránky.
  2. Pokud vám nevadí, že stránka bude ve stejném stylu jako hlavní web, mohla by stačit stránka u vás na webu.
  3. Pokud chcete trochu potlačit váš brand a tvářit se více nezávisle na dané téma, běžte do mikrostránky.
  4. Další výhodou je možnost samostatné domény, která bude dané téma vystihovat a mohla by vám přivádět přirozenou návštěvnost.

Co dále?

Nyní jsme si řekli, co to mikrostránky jsou, a jaké jsou možnosti využití i řešení. Příště si řekneme, jak řešit obsah a propagaci.

Sledujte celý seriál o mikrostránkách:

Potřebujete
váš projekt
posunout vpřed?

Pojďme se potkat na nezávaznou konzultaci