Objevte kouzlo e-mailingu

Mnoho obchodníků a podnikatelů si nemůže e-mailing vynachválit. Bohužel se ale najde spoustu těch, kteří ho vůbec nevyužívají nebo při něm dělají zásadní chyby.

Co je vlastně e-mailing

E-mailing, nebo také e-mail marketing či newsletter, je jedním ze způsobů direct marketingu. Znamená to, že na svoji databázi kontaktů (e-mailů) budete hromadně rozesílat předem připravené e-maily.

Spamování se bát nemusíte

Všichni příjemci těchto zpráv již v minulosti dali souhlas k tomu, aby jim od vás mohly přicházet e-maily. Buď se mohli přihlásit k odběru přímo na webu, provedli objednávku nebo požádali o zajímavé informace. Nemusíte se tedy bát, že by se jednalo o spam, tedy nevyžádaný e-mail, který by příjemce obtěžoval.

V čem je to dobré

Jak již bylo řečeno, e-mailing patří mezi marketingové kanály, které mívají velmi vysoké procento úspěšnosti. A v čem spočívá hlavní kouzlo newsletterů?

 1. Dostupnost
  Znáte někoho, kdo dnes nemá svůj e-mail? Pokud ano, nebude jich moc. V dnešní době je tedy velmi snadné pomocí e-mailu oslovit velké množství lidí.

 2. Nízká cena
  Rozeslání e-mailu vás téměř nic nestojí, hlavně váš čas strávený na tvorbě e-mailových kampaní.

 3. Bližší vztah se zákazníky
  Přestože pravděpodobně rozešlete stejné, nebo velmi podobné e-maily desítkám, stovkám, či tísícům lidí, budou mít pocit, že komunikujete přímo s nimi. Jejich vztah k vám bude najednou bližší, než kdyby pouze zahlédli váš banner na webových stránkách. Stálá komunikace utužuje vztahy a to je přesně to, co potřebujete se svými zákazníky mít.
  O tom, jak pomocí e-mailu navázat se zákazníky osobnější vztah (personalizaci e-mailů), si budete moci přečíst v jednom z našich dalších článků.

 4. Okamžité sledování výkonu
  Úspěšnost vašich e-mailingových kampaní můžete snadno sledovat a to v podstatě ihned po jejich odeslání.

 5. Podrobné cílení
  Čím více informací o odběratelích získáte, tím více jim můžete dané e-maily přizpůsobit. Tím pádem také zvýšit vaši šanci na úspěch (tržby, objednání služeb, …)

 6. Databáze zákazníků
  Jak často se dostanete k seznamu lidí, které vaše produkty zajímají? Díky databázi e-mailů takový seznam získáte, aniž by u vás udělali jedinou objednávku. Zároveň je ale jejich relevance pro vás jasná a prokázaná jejich zájmem.

Na co byste se měli zaměřit

 • Testujte
  Zkoušejte různé varianty a vyberte potom ty úspěšnější. O samotném testování budeme psát samostatný článek.

 • Personalizujte
  Využijte maximum informací, které o příjemcích e-mailů znáte a pošlete jim co nejvíce personalizované e-maily. Zjistěte jejich věk, pohlaví, zájmy a další věci...i personalizaci e-mailů se budeme v budoucnu věnovat detailněji.

 • Vyřešte jejich problém
  Vnucování vlastních produktů či služeb stále dokola vaše potenciální zákazníky spíše odradí. Buďte tím, kdo jim pomůže vyřešit jejich problém, buďte pro ně užiteční. Oni vám to oplatí důvěrou v čas, kdy jsou připraveni nakoupit.

 • Zajistěte dobrý copywriting
  Forma, kterou své potenciální zákazníky oslovíte, je možná důležitější, než si myslíte. Pokud nemáte čas nebo talent na psaní, sežeňte schopného copywritera. Pokud jsou e-maily dokonce automatizované, je to jednorázová investice do něčeho, co se v následujícím čase odešle nespočetněkrát. 

 • Nespamujte
  Myslete na to, že e-mailový marketing by se vždy měl týkat pouze lidí, kteří se zasíláním e-mailů souhlasili. I oni by ale vždy měli mít možnost se z odběru newsletterů odhlásit.

 • Nezahlcujte
  Jak se říká, všeho s mírou. Nadměrným množstvím rozesílaných e-mailů svoji šanci na konverzi nezvýšíte. Ba naopak, své zákazníky tím akorát odradíte a přijdete tak o cenné kontakty.

Uvedení do světa e-mailingu máme za sebou. V příštích článcích se například dozvíte o automatizovaném e-mailingu, A/B testování (testování více variant e-mailů a na základě čísel zjištění, která je ta nejlepší) nebo jak e-mailové kampaně vyhodnocovat.

Pokud potřebujete s přípravou kampaně pomoci (volba strategie, příprava mailových šablon, příprava textů ...), stačí se na nás obrátit.


Potřebujete
váš projekt
posunout vpřed?

Pojďme se potkat na nezávaznou konzultaci