Hezké může být i funkční

Webová stránka aerolinek KLM

Prvním webem, který vybočuje z řady klasických stránek, je podpůrná stránka Holandských aerolinek KLM. Prezentuje 50 destinací, do kterých tato společnost létá. Můžete se v ní pohybovat pomocí šipek na klávesnici. Pro rozšířené možnosti je potřeba použít mezerník, aby se například spustilo video nebo zobrazila jiná fotografie s popisem.

U prohlížení prezentace je doporučeno mít zapnutý zvuk. Toto je opravdu "WOW" prezentace. Podívejte se na ni zde.

snímek webu holandských aerolinií KLM

Interaktivní studio Make Me Pulse

http://www.makemepulse.com - Interaktivní studio tvořící to, co vidíte na jejich webu. Digitální prezentace pokročilejších levlů. Na žádném jiném webu jsme ještě neviděli takto vyladěný efekt, který reaguje na pohyb kurzu myši (hned na první obrazovce). Precizní práce.

digitální prezentace pokročilejší úrovně - interaktivní studio Make me pulse

Prezentace digitální agentury Active Theory

https://activetheory.net - Web s videopozadím jste již možná viděli. Zde je zajímavý efekt, který je využit při pohybu kurzorem. Zajímavě rozostřuje video. Prezentace této digitální agentury je "prošpikovaná" zajímavými a jedinečnými prvky. Doporučujeme to všechno proklikat.

prezentace digitální agentury Active theory

Digitální agentura Details

http://www.details.ch -  Skvěle vyladěný web další digitální agentury, co se týká jezdících elementů a parallax efektů. Vše běží hladce, každý by měl +/- najít veškeré informace, pro které na web přišel -> takto by to mělo vypadat. :)

prezentace digitální agentury Details

Kreativní webové studio Waaark

http://waaark.com - Kreativní webové studio s neotřelým webem. Zajímavým efektem je "přetření" stránky při načítání. Ale co nás nejvíce pobavilo, tak v pravé části webu je červený a modrý obdélník. Při přejíždění jejich hran "zavadíte" o linku a ona "jde kousek s vámi". Špatně se to popisuje - vyzkoušejte :) I printscreen se dělá poměrně špatně :)

kreativní webové studio waaark.com

Kreativní webdesign - City guides National Geographic

http://beta.rallyinteractive.com - Na této prezentaci se také můžete pohybovat pomocí šipek na klávesnici. Nejprve se posouváte v horizontálním "rozcestníku" a pro detailnější informace stačí v dané sekci jít pomocí klávesnice nebo myši směrem dolů. Je to nezvyklá forma prezentace, ale po chvíli procházení je uspořádání informací logické.

kreativní webdesign city guides national geographic

Toto jsou všechny inspirativní stránky, které jsme vám dnes chtěli představit. Použitelnost by měla být vždy na prvním místě. U těchto webů se to více či méně daří. K tomu jsou ještě "prošpikovány" efektivními efekty, které zaujmou a utvrdí potenciální klienty o profesionalitě firmy.

Jak jste viděli, hezké může být i funkční. A mělo by. Kdybyste chtěli pomoci se svým webem ne tolik radikálním způsobem, jak je uvedeno výše, neváhejte nás kontaktovat. Každopádně, pokud byste trvali na neotřelém stylu webu + aby byl stále přehledný pro jeho návštěvníky, rádi se do toho s vámi pustíme.

Potřebujete
váš projekt
posunout vpřed?

Pojďme se potkat na nezávaznou konzultaci