Důležité je začít (ale jak?)

Určitě se většina z vás shodne, že kvalitní obsah je velmi důležitý. Zákazníci by na vašich stránkách měli najít kvalitní informace. Co ale vlastně kvalitní informace jsou? To všichni přece víte - přínosný popisek u produktu, zajímavé vstupní stránky s odbornějšími tématy, hezká grafika, přehledné a informačně přínosné slidy nebo dokonce pěkná videa.

I malý krok je pokrok

Teorii tedy znáte. Představu také. Ale co realizace? Říkáte: “ta už je horší” a máte pravdu. Mnoho majitelů stránek ví, co dát na web, ale řadu věcí odkládá. Proč?

Znáte to:

“Nové produkty spustíme, až budou kvalitní fotky a popisky.”

“Teď už to upravovat nebudu, počkám, až budou nové stránky.”

“Ten článek nespustíme, dokud nebude delší a nebude k němu hotová pěkná grafika.”

“To je jen detail, který nemá význam.”

A tak to jde dokola a nakonec vlastně není hotové skoro nic. I malý krok je pokrok. Největší problém je, že radši nespustíte tuto grafiku, tento obrázek nebo krátké video, protože není tak skvělé jako “telefon amerikansky komurkovy” od T-mobile s úžasným Ivanem Trojanem

nebo nestárnoucí prasátko od Kofoly.

To je ale chyba! A dokonce velká.

Nikdy nebudete mezi nejlepšími, pokud ...

Nikdo z nás nezačal po narození rovnou chodit a mluvit. Dokonce nám trvalo několik let učit se (díky chybám), než nám začali všichni okolo dobře rozumět a brát nás jako rovnocennou osobnost. A ještě déle trvalo, než jsme ty kolem nás pochopili sami. I když něco a někoho jsme třeba nepochopili dodnes. A to stejné platí u stránek.

Nemůžete být nejlepší a vědět, co je pro vás nejlepší, když jste stále pořádně nezačali a případně se nepoučili ze svých vlastních chyb. A přitom pokaždé nemuselo jít jen o velké chyby. Každý zná přísloví, že “chybovat je lidské” nebo ještě přesnější “chybami se člověk učí”. Pokud neuděláte nic, tak uděláte stejně chybu, jako když uděláte něco, co se nepovedlo. Určitě to ale bude menší chyba, než ta, že neuděláte nic a budete vyčkávat na správný čas. A tady platí, že “všechno špatné, pro něco dobré”. Ale už dost, přísloví stačila. :)

Prostě a jednoduše je lepší udělat něco v “horší kvalitě”. A případně se poučit, zjistit, co se líbilo, co byl propadák a tím se posouvat v kvalitě stále výše. Vylepšit, doladit vždy můžete později. Pokud ale budete stále čekat na “jednou to uděláme”, tak nikdy nebudete mezi nejlepšími.

Kniha ReStart od autorů Jason Fried a David Heinemeier Hansson

           Kniha ReStart od autorů Jason Fried a David Heinemeier Hansson

Kvalita není důležitá?

Neznamená to ale, že věci jen odbudete a řeknete, že jste četli v tomto článku, jak kvalita není důležitá. O tom tady nepíšeme. Chceme říci, abyste věci dělali nejlépe, jak umíte, ale dle možností, které v danou chvíli máte. Udělejte maximum toho, co můžete, a uvědomte si, že nemusí být vždy všechno, co si myslíte a líbí se vám, tak důležité i pro zákazníky.

Dobrou inspirací pro Vás mohou být naše oblíbené knihy “Kopni do té bedny” (Seth Godin, 2001) a “ReStart” (Jason Fried, David Heinemeier Hansson, 2001)

Pokud nechcete stagnovat a čekat až na správný čas, ozvěte se nám. Rádi vám pomůžeme nakopnout to, co se dlouho odkládalo.

Potřebujete
váš projekt
posunout vpřed?

Pojďme se potkat na nezávaznou konzultaci