SEO restart 2017 - SEO is not dead

V pátek 16. 6. 2017 jsme se zúčastnili pátého ročníku největší konference zaměřené na SEO v České republice - SEO restart. Musíme říci, že to byl jeden z nejlepších ročníků a tento názor nesdílíme jen my.

Největší konference o SEO v Česku

Ráno jsme se vydali do Prahy naštěstí až v 7 hodin, na rozdíl od 4. hodiny ráno na školení Salesmanaga do Krakowa. Konference probíhala v Konferenčním centru City na Pankráci. Po zaregistrování a výborné kávě se zákuskem a také trochou ovoce jsme usedli k první přednášce. Konference začala v 9:15 hodin a celkem nás čekalo 12 přednášek, jedna lepší než druhá. Úvodem nás přivítal a seznámil s programem Filip Podstavec, mimochodem tvůrce oblíbeného nástroje MarketingMiner, který rádi využíváme ke své práci.

konference SEO restart 2017

Milan Fiala překvapil, Pavel Ungr nezklamal

Jako první přednášející vystoupil Jan Tichý, který ve zkratce pojednával o tom, že SEO samo nefunguje bez dalších marketingových kanálů.

Nám osobně se dále líbila přednáška od Martina Šimka, který povídal o tom, jak dělat analýzu vyhledávacího trhu v jazyce, kterému nerozumíte.

Hezky o UX (User Experience jsou konkrétní metody a techniky pro návrh designu, a to nejen webu) a SEO vyprávěl Honza Kvasnička, který vše popsal tak, jak to opravdu chodí, a že by tyto dvě disciplíny měly být velcí kamarádi a jít v ruku v ruce.

Jan Kvasnička - SEO restart 2017 - UX a SEO

Zajímavé byly také přednášky o Crawl budgetu a Brána do pekla botů - tedy technické SEO. Přínosné byly podrobné informace a grafiky jak indexuje například Googlebot a Seznambot.

Konferenční centrum City - Praha 4 - Pankrác

Jelikož aktuálně řešíme i e-shopy v zahraničí, velmi nás inspirovaly a hodně posunuly přednášky od Martina Kůry, který je specialistou na mezinárodní SEO a hlavně překlady webů.

Další perfektní a podle nás úplně nejlepší přednášku měl Milan Fiala - Deutsche SEO? Wunderbar! Milan do toho vlétnul přímo rovnýma nohama, jeho přednáška byla energická a doslova nacpaná neocenitelnými informacemi.

Milan Fiala - Deutsche SEO

Na závěr jako vždy nezklamal Pavel Ungr, který svou přednášku pojal tak, že mluvil o svých chybách, které dělával a občas stále dělá. Není chyba dělat chyby :), ale je důležité si vždy z každé z nich vzít maximální ponaučení, což Pavel opravdu umí!

SEO stále nezemřelo

Celá konference končila v 18 hodin večer, takže informací bylo opravdu hodně. Děkujeme všem pořadatelům konference SEO restart 2017, protože měla opravdu úroveň a i zkušeným a pokročilým SEO specialistům přinesla řadu velmi zajímavých informací. Nálada i jídlo byly opravdu skvělé. A hlavně ukázala, že SEO není mrtvé a je to stále velmi důležitý marketingový kanál, kterému je nutné se věnovat. Některé postupy se však se změnami ve vyhledávačích mění, a proto pozor, aby špatně "po domácku" udělané SEO neuškodilo vašemu webu.